3 Kasım 2011 Perşembe

od' uncu yunus..

Beşinci aydan sonra yanlızca " bilmem" zikrine devam ettim.Tapduk Sultan'ım bana biat vermiş, Biz ümmiyiz ve senin aklında sorular var.soruyla dervişlik olmaz;teslimiyet gerektir; bu yüzden hiç nesnen kalmayana dek sorulardan kurtul ;zahirini terk eyle,dimağını arıt. Bundan böyle " bilmem!.." çek ve "bilmem" lafzı senin virdin olsun.Ta o güne kadar ki sana "adın nedir ?" diye sorulsa "Bilmem !" diyesin buyurmuştu.ilk başta bilmezlenmek veya bilmemek bana çok zor geldi.binlerce milyonlarca sorularım sanki kasten bir bir zihnime akın ettiler.Allah ,kainat,insan,varlık ,yokluk,hayat,ölüm..En ziyade de kendi kendime "Acep şu benim canım azad ola mı Ya Rab" diye sordum, "Yoksa yedi tamuda yana kala mı Ya Rab"diye devam ettim.Bütün bunlar hakikatte ne içindi? Bir gün kabre vardıkta, hani Münker Nekir geldikte ve bize sual kılındıkta dilim döne mi idi? Tapduk Sultanım benden teslimiyet bekliyordu.Teslim olmak elbet kolay bir karar değildi.Teslimiyet , bela yağmurları tufan olup değirmenin yolunu tutunca değirmenin alt taşı kadar sukun içinde olabilmek,o derece vakar göstermek ve tahammül etmekti....
                                                                OD -İSKENDER PALA
  ne güzeldi.büyülendim..yoğun işlerim arasında onu okurken buldum kendimi..gerçekle roman birbirine karışmış.kesinlikle tavsiye ediyorum.. 

7 yorum:

pastaguvercini dedi ki...

bu kitabı merak ediyorum,bende okucam inş.

güzel şeyler dükkanı dedi ki...

kesinlikle okumalısın..

güzel şeyler dükkanı dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
tubitos dedi ki...

canım mutlu bayramlar görüşemiyoruz son zamanlarda...

otuzundansonra dedi ki...

muhteşem,okunmalı bencede,iyi bayramlar

ɱOɌ ĽɘΚЄ dedi ki...

İskender Pala yazılarını her zaman sevmişimdir. Öneri için teşekkürler, en kısa zamanda edinmeliyim ;)

Adsız dedi ki...

Bloğunuzu daha yeni tanımaya başladık paylaşımlarınız Dell dizüstü tamircisi olarak ekibimizce çok beğeniyoruz. Paylaşımlarınız için teşekkür ederiz.